• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 29 październik 2020 13:33

Rolnicy mają swój protest. Odcinają się od strajkujących kobiet

Napisała

Wczoraj (28 października) rolnicy po raz kolejny protestowali przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Ich manifestacja zbiegła się ze Strajkiem Kobiet, które nie zgadzają się z wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju. Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych wydał wczoraj oświadczenie w sprawie łączenia tych dwóch protestów.

W środę (28 października) w Warszawie oraz w innych miejscowościach w Polsce rolnicy znów protestowali przeciwko tzw. piątce dla zwierząt, czyli nowelizacji o ochronie zwierząt. Ich zdaniem nowe przepisy pogorszyłyby sytuację polskich rolników, która już w tej chwili nie jest najlepsza.

Doszło jednak do takiej sytuacji, że protesty rolników zbiegły się z protestami kobiet. W środę (28 października) przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski w imieniu rolników wydał oświadczenie. Polska wieś nie chce wiązania manifestacji proaborcyjnych środowisk lewicowo-liberalnych ze swoim protestem.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że rolnicy chcą jednoznacznie odciąć się od formy i treści wspomnianych protestów. Są one bowiem pełne agresji wobec katolików oraz wiary katolickiej, a także dopuszczają do profanacji kościołów, zabytków i innych symboli polskiego dziedzictwa.

Przewodniczący zaznaczył, że „polska wieś stanie murem w obronie wartości chrześcijańskich, przeciwko lewicowemu szaleństwu”.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot