• 1
  • 2
  • 3
piątek, 30 październik 2020 16:03

Nowe obostrzenia. Konferencja premiera. Czy cmentarze będą zamknięte?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (30 października) rząd ogłosił nowe obostrzenia. Odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów ds. Covid-19 prof. Andrzeja Horbana. Przedstawiono najnowsze informacje w sprawie dnia Wszystkich Świętych oraz dalszych obostrzeń.

Konferencja premiera – czy będą nowe obostrzenia?

Mateusz Morawiecki powiedział, że wiosną i latem szybkie działania dały nam poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Jednak teraz druga fala epidemii „zmiotła to poczucie” w Polsce i w całej Europie. Tak zaczęła się konferencja premiera.

„Na pewno też popełniono różne błędy, także my w Polsce popełniliśmy błędy, ale koncentrujemy się na tym, żeby zapewnić stabilność, żeby wrócić do jeszcze jak najlepszej przewidywalności zachorować, bo to ona jest tą główną determinantą, potem liczby miejsc w szpitalach i tego najsmutniejszego czynnika pandemii, czyli zgonów” – powiedział premier.

Nowe obostrzenia

Mateusz Morawiecki zaapelował do seniorów, aby przez najbliższe dwa tygodnie pozostali w domu. Co do administracji publicznej – „pracownicy, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie, muszą pracować zdalnie” – powiedział premier. Dodał, że przedsiębiorcy powinni umożliwić swojej kadrze pracę z domu. Nowe obostrzenia nie zostały na tę chwilę wprowadzone.

Co z cmentarzami na 1 listopada? Będzie zakaz wstępu na cmentarze?

„Podjęliśmy decyzję, że zarówno w dzień poprzedzający, jak i we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte” – poinformował premier. Dodał, że tradycja jest mniej ważna niż życie.

Rząd nie wprowadził więcej nowych obostrzeń. Na tę chwilę będą prowadzone obserwacje rozwoju pandemii.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot