Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 listopad 2020 13:00

Haszysz wart ponad 2,5 mln zł ukryty w podłodze auta

Napisane przez KZ
POSG POSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy ujawnili ponad 50 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 2,5 mln zł. Ujawnione narkotyki przewoził obywatel Rosji.

50 - letniego obywatela Rosji zatrzymano do kontroli 30 października br., w miejscowości Serski Las (powiat augustowski). Mężczyzna kierował się w stronę granicy polsko - litewskiej podróżując samochodem marki Mercedes ML. Nienaturalne zachowanie kierowcy podczas przeprowadzanych czynności wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, że w aucie może znajdować się nielegalny towar. Samochód na terenie placówki poddano szczegółowym sprawdzeniom, które potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. W pojeździe znajdowała się podwójna podłoga. W wyniku przeszukania auta w sumie ujawniono 83 zamknięte hermetycznie paczki różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono ponad 50 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 2,5 mln zł.

Obywatel Rosji decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a następnie osadzony w Areszcie Śledczym w Białymstoku. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi grzywna i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Źródło: POSG