• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 02 listopad 2020 18:00

Koronawirus. Kiedy szczyt zachorowań i najwięcej zgonów?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy od początku pandemii przygotowują prognozy dotyczące jej rozwoju w naszym kraju ujawnili najnowsze przewidywania dotyczące sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce. Kiedy czeka nas szczyt zachorowań oraz najwięcej zgonów?

Szczyt zachorowań za miesiąc

Według najnowszych prognoz naukowców z UW, w Polsce szczyt zachorowań na koronawirusa ma przypaść na przełomie listopada i grudnia. Natomiast najwięcej zgonów i ciężkich hospitalizacji ma być pod koniec roku, czyli tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Naukowcy podkreślają, że już w tej chwili system opieki medycznej jest na skraju swojej wydolności, a najtrudniejsza sytuacja dopiero przed nami. Zważając na masowe protesty, które od kilku dni odbywają się na ulicach naszego kraju, trudno jest jednoznacznie przewidzieć rozwój pandemii.

Koronawirus – kiedy spadek liczby zachorowań?

Według naukowców z UW, kiedy będziemy mieli już za sobą szczyt zachorowań, zacznie się spadek liczby zachorowań. Ma to nastąpić na przełomie listopada i grudnia. Eksperci twierdzą, że ze względu na skalę zakażeń w całej populacji i wprowadzone obostrzenia, pandemia zacznie naturalnie wygasać.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot