• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 02 listopad 2020 15:00

Przedszkole nr 2 zamknięte. Nie żyje jedna osoba

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

W związku z liczbą stwierdzonych przypadków choroby COVID-19 oraz liczbą osób chorych z niepotwierdzonymi jeszcze wynikami testów w augustowskim Przedszkolu nr 2, od dzisiaj placówka ta będzie zamknięta. Takie rozwiązanie pozytywnie ocenił sanepid i wydał na nie zgodę. W ostatnich dniach doszło też do zgonu jednej z osób pracujących w Przedszkolu nr 2.

- W trosce o zdrowie dzieci, ich rodziców oraz kadry zdecydowaliśmy o zamknięciu Przedszkola nr 2 na trzy tygodnie. Kilku pracowników placówki oczekuje jeszcze na wyniki testów, a u części potwierdzono już chorobę wywołaną koronawirusem. Napływające do nas dane od służb odpowiedzialnych za walkę z epidemią są niepokojące. Mimo specjalnych reżimów sanitarnych wprowadzonych w całym kraju i zasad, których przestrzegamy we wszystkich miejskich instytucjach, zachorowań wciąż przybywa w coraz większym tempie! Dlatego apeluję do Państwa o stosowanie się do wszelkich obostrzeń. Chrońmy to co najważniejsze, czyli  zdrowie i życie naszych bliskich oraz nas samych. Wygramy walkę z epidemią jeśli będziemy w niej solidarni - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Informacja o zamknięciu Przedszkola nr 2 była przekazywana rodzicom telefonicznie przez wychowawców poszczególnych grup już od sobotniego poranka.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot