• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 02 listopad 2020 16:00

Marsz Niepodległości – plakat i hasło tegorocznego wydarzenia

Napisała
Twitter Twitter

To, czy w tym roku Marsz Niepodległości dojdzie do skutku, stało pod dużym znakiem zapytania. Oficjalnie wiadomo już jednak, że wydarzenie się odbędzie. Pokazano plakat i ujawniono hasło promujące tegoroczną edycję.

Prezes Marszu Niepodległości zapewnia - impreza się odbędzie

Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, Marsz Niepodległości dojdzie do skutku. Rozpocznie się na rondzie Dmowskiego w Warszawie dnia 11 listopada 2020 o godzinie 14:00. Prezes Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz oficjalnie zaprosił wszystkich Polaków i patriotów na wspólne świętowanie. Zachęcił również, aby uczestnicy wydarzenia dostosowywali się do zasad, aby impreza była bezpieczna dla wszystkich. Ponieważ przemarsz będzie odbywał się w wolnym tempie, zachęcone do wzięcia w nim udziału zostały również osoby starsze.

Marsz Niepodległości – plakat i hasło

Tegoroczny Marsz Niepodległości – plakat i hasło są już znane. „Nasza cywilizacja, nasze zasady” to słowa, które będą przyświecać uczestnikom wydarzenia. Jak tłumaczą organizatorzy imprezy, chodzi o „zasady cywilizacji łacińskiej i kultury polskiej oraz walki z antycywilizacją i antykulturą, która atakuje nasz kraj i całą Europę”.

Demonstracja nie będzie zarejestrowanym wydarzeniem – odbędzie się całkowicie spontanicznie i dojdzie do niej bez względu na to, co powiedzą władze stołeczne czy rządowe. Trasa przemarszu będzie taka sama, jak w roku ubiegłym i będzie prowadziła Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, ulicą Siwca, a zakończy się na Błoniach Stadionu Narodowego. Łącznie będzie wynosiła ponad 3 km.

Corocznie Marsz Niepodległości gromadzi Polaków nie tylko z Warszawy, ponieważ specjalnie na to wydarzenie do stolicy przyjeżdża mnóstwo osób z całej Polski.

Nieoficjalnie: rozważany jest zakaz organizacji Marszu Niepodległości

Z nieoficjalnych informacji podanych przez rmf24.pl wynika, że władze Warszawy rozważają zakaz organizacji Marszu Niepodległości w stolicy. Podobno decyzja w sprawie zakazu manifestacji ma zapaść za tydzień, tuż przed 11 listopada. Stołeczny ratusz twierdzi, że jeżeli pojawią się nowe zgłoszenia dotyczące Marszu Niepodległości, decyzje będą podejmowane zgodnie z aktualnymi przepisami, a więc dozwolone będzie zgromadzenie z nie więcej niż pięcioma uczestnikami. Jeżeli 11 listopada dojdzie do spontanicznej demonstracji, możliwa będzie interwencja policji.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot