• 1
  • 2
  • 3
środa, 04 listopad 2020 11:03

Jak świętować odzyskanie Niepodległości bez wychodzenia z domu?

Napisane przez RED

Portal edukacyjny www.dyktanda.pl organizuje wydarzenie, które pozwoli nam, 11 listopada 2020 r., zrobić coś dobrego w duchu patriotyzmu. Im więcej osób rozwiąże specjalnie przygotowane Dyktando na Święto Niepodległości, tym większa suma pieniędzy zostanie przekazana osobom potrzebującym.

 

Włączając się w akcję damy świadectwo, że język ojczysty stanowi dla nas dużą wartość, a tym samym wesprzemy cel społeczny lub charytatywny, bliski naszemu sercu.

Wziąć udział w akcji może każdy, wiek nie stanowi przeszkody! Serwis dyktanda.pl umożliwił to, aby w świętowanie niepodległości mogli zaangażować się wszyscy członkowie rodziny. W związku z powyższym Dyktando na Święto Niepodległości będzie dostosowane poziomem trudności do wieku uczestnika akcji. Zostaną przygotowane dyktanda dla dzieci i młodzieży z klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej, dla uczniów szkół średnich, a także dla osób dorosłych.

Za stworzenie treści Dyktanda na Święto Niepodległości dla dorosłych odpowiadać będzie prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego.

Tekst dyktanda dla uczniów szkół średnich opracował prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Co należy zrobić, aby dołączyć do akcji? Należy wejść na stronę Dyktanda na Święto Niepodległości, zarejestrować się (lub zalogować) i kliknąć w przycisk ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU.

Będąc już zapisanym do konkursu możemy istotny dla nas cel charytatywny lub społeczny. Kto podejmie decyzję, jaki cel zasilą zebrane w akcji pieniądze? Decyzja będzie zależała wyłącznie od uczestników, którzy 11 listopada rozwiążą Dyktando na Święto Niepodległości. Poprzez głosowanie będą wybierać spośród wszystkich zgłoszonych celów.

Użytkownikom, którzy osiągnąć najlepszy wynik w dyktandzie, będzie przysługiwała zwiększona siła głosu - jak widać warto postarać się o dobry rezultat. Dzięki temu będziemy mieć większy wpływ na to, który cel otrzyma największą liczbę głosów, a co za tym idzie - zebrane środki.
Portal dyktanda.pl na wybrany w wyniku głosowania cel społeczny lub charytatywny przekaże 1 zł za każdego użytkownika, który rozwiąże Dyktando na Święto Niepodległości. Zachęcajmy zatem do zapisania się i wzięcia udziału w Dyktandzie swoich przyjaciół, członków rodziny, podopiecznych lub wolontariuszy. Maksymalna kwota, jaka ma szansę zostać przeznaczona na cel wybrany w akcji, to 10 000 zł.

Bądź z nami 11 listopada 2020 r.! Będziemy mogli jednocześnie uczcić odzyskanie przez Polskę Niepodległości oraz realnie wesprzeć potrzebujących!

Szczegóły akcji, zapisy na dyktando, a także formularz do zgłaszania celu akcji znajdziesz klikając tutaj:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot