• 1
  • 2
środa, 04 listopad 2020 15:37

Ważna informacja! SP nr 2 od jutra zawiesza zajęcia stacjonarne

Napisane przez RED

Od 5 do 20 listopada Szkoła Podstawowa nr 2 w Augustowie w całości zawiesza zajęcia stacjonarne. Decyzja o zamknięciu placówki była konieczna ze względu na kolejne potwierdzone przypadki COVID-19 i absencję części kadry.   

„Bezpieczeństwo jest najważniejsze! Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 oceniła, że należy zawnioskować do Sanepidu o zgodę na wyłączenie zajęć stacjonarnych. Stacja sanitarno-epidemiologiczna zaopiniowała wniosek pozytywnie. W trosce o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, zgodę na takie rozwiązanie wyraził również Burmistrz Mirosław Karolczuk” - mówi Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz.

„Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób ma na ten temat swoje zdanie. Niektórzy apelowali o jak najszybsze zawieszenie zajęć, a inni wręcz przeciwnie. Pamiętajmy jednak, że to Dyrektorzy odpowiadają za bezpieczeństwo w szkołach oraz przedszkolach - oni najlepiej znają obecną sytuację i dokonują bieżącej oceny stanu zagrożenia. Presja w którąkolwiek ze stron może utrudniać osąd. Wszystkie decyzje są podyktowane troską o to co najważniejsze - o zdrowie i życie mieszkańców Augustowa” - dodaje wiceburmistrz.

Decyzję skonsultowano także z radą rodziców. Od wtorku szkoła, za pośrednictwem e-dziennika, informuje o przyjętym rozwiązaniu.

Rozmawialiśmy z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie, Agnieszką  Milanowską.

„Od 5 do 20 listopada szkoła będzie prowadzić nauczanie zdalne. Dotyczy to zarówno klas IV- VIII, jak  i klas młodszych. Główną przyczyną takiej decyzji jest duży stopień zachorowalności nauczycieli, w związku z czym nauczanie stacjonarne nie jest możliwe. Podobnie jak na początku pandemii, będziemy utrzymywać kontakt, pracując zdalnie z uczniami, jak również będziemy współpracować z rodzicami. Kontakt będzie możliwy poprzez  e-dziennik, pocztę e-mail dla uczniów oraz platformę edukacyjną, na której pracujemy” – poinformowała pani dyrektor.

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od poniedziałku (9 listopada) wszystkie szkoły przechodzą na nauczanie zdalne.

Źródło: UM Augustów

Gruby Benek
Taekwondo