• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 05 listopad 2020 13:46

Nie żyje pracownik medyczny z Augustowa

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Epidemia koronawirusa trwa i zbiera coraz większe żniwo. Zakażenia pojawiają się również wśród personelu medycznego – wśród lekarzy i ratowników. W ostatnich dniach doszło do śmierci ratownika medycznego z jednostki augustowskiej, który od wielu lat pracował w Suwałkach.

Pracownicy służby zdrowia z ogromnym zaangażowaniem pracują, ratując zdrowie i życie pacjentów. Niestety, mimo stosowanych środków ochrony osobistej, nie omijają ich skutki pandemii.

Rozmawialiśmy dziś z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach, panią Krystyną Szczypiń, aby potwierdzić informację o śmierci ratownika medycznego z Augustowa.

„Z wielkim żalem potwierdzam, że w wyniku zakażenia koronawirusem zmarł nasz wieloletni, oddany służbie niesienia ludziom pomocy pracownik. Był ratownikiem medycznym jednostki augustowskiej, ale od wielu lat pracował w naszym zespole w Suwałkach. Jesteśmy bardzo poruszeni tą śmiercią, współczujemy rodzinie, łączymy się z nimi w bólu” – poinformowała nas pani Szczypiń.

„Apeluję do wszystkich ludzi, aby bezwzględnie przestrzegali reżimu sanitarnego DDM: dezynfekcja, dystans, maseczki, bo jak widać wirus może dosięgnąć każdego z nas” – dodała pani dyrektor.

Zmarły ratownik medyczny był mieszkańcem Augustowa. Miał 54 lata. Zmarł z 3 /4 listopada br.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot