• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 05 listopad 2020 15:55

Augustów zyska dwupasmową drogę ekspresową w kierunku Białegostoku?

Napisane przez RED
pixabay.com pixabay.com

Wczoraj (4 listopada) burmistrz Augustowa poinformował, że pojawiła się możliwość wybudowania drogi ekspresowej na trasie do Białegostoku. Jest to bardzo ważne, ponieważ władze walczą o zrealizowanie tego postulatu od kilku lat.

„Walczymy o to, by Augustów nie był wykluczony komunikacyjnie!” – napisał na swoim facebookowym profilu burmistrz Mirosław Karolczuk.

Twierdzi on, że mieszkańcy północnej części województwa podlaskiego muszą mieć możliwość dobrego i sprawnego dojazdu do Białegostoku. Postulaty władz miasta, dotyczące wybudowania drogi ekspresowej nr 16, która miałaby przebiegać po obecnej drodze krajowej nr 8 na odcinku Knyszyn - Korycin – Augustów, są wspierane przez Dyrektora Podlaskiego Oddziału GDDKiA – Wojciecha Borzuchowskiego.

„Dzięki jego działaniom, do gry o budowę drogi ekspresowej nr 16 wkracza wariant przebiegający po obecnej drodze krajowej nr 8 na odcinku Knyszyn - Korycin - Augustów. Dotychczas rozważano jedynie budowę łącznika na trasie Knyszyn - Ełk. Wybór wariantu obejmującego Augustów oznacza dla nas szybką, dwupasmową drogę w kierunku Białegostoku” – możemy przeczytać na Facebooku burmistrza Karolczuka.

Źródło: UM Augustów / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot