• 1
  • 2
  • 3
piątek, 06 listopad 2020 13:41

Konferencja premiera 6.11. Czy będą nowe obostrzenia i narodowa kwarantanna? „Przepraszam wszystkich…”

Napisała
YouTube YouTube

Dzisiejsza konferencja premiera (6.11), rozpoczęła się tuż po godzinie 13:00. Czego dotyczyła? Czy będą nowe obostrzenia? Czy zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna?

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego

Konferencja premiera, która odbyła się dnia 6 listopada, przedstawiła przede wszystkim działania antykryzysowe dla firm. Słowa Mateusza Morawieckiego dotyczyły tego, jak rząd chce ochronić polską gospodarkę.

Podczas swojego przemówienia premier zapewniał, że kryzys gospodarczy w Polsce spowodowany epidemią będzie mniejszy niż w innych krajach UE.

„Środki cały czas płyną do firm po to, by chronić miejsca pracy. Gospodarka się odbijała do września do początku października. Teraz znów mamy sytuację trudną” – powiedział. „Musimy dopasować instrumenty finansowe do ratowania przedsiębiorstw” – dodał.

Premier stwierdził, że tak jak wiele krajów, my także musieliśmy włączyć hamulec bezpieczeństwa. W związku z tym, że w tej chwili znajdujemy się w trudnej sytuacji ponownego spowolnienia gospodarki, kluczowa jest obrona miejsc pracy.

Działania antykryzysowe dla firm. Nowe obostrzenia i narodowa kwarantanna – jeszcze nie na tym etapie

„Chcemy przerwać łańcuch transmisji, a nie chcemy przerywać łańcucha dostaw. Będziemy działać szybko, zdecydowanie i z determinacją. My tą gospodarkę uratujemy lepiej od innych w Europie” – zapewniał premier.

Następnie przedstawił rozwiązania, które mają pomóc polskim przedsiębiorcom, czyli 10 działań antykryzysowych dla firm.

działania antykryzysowe dla firm
Konferencja premiera Morawieckiego zakończyła się przeprosinami.

„Dzisiaj musimy ograniczyć naszą mobilność. Przepraszam wszystkich za niedogodności, z jakimi musimy się spotykać. Jednak tylko solidarne działania spowodują, że będziemy w miarę szybko mogli powrócić do normalnego życia. Musimy zostać w domu, chronić siebie i innych” – powiedział premier.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot