• 1
  • 2
  • 3
piątek, 06 listopad 2020 15:29

Chciał ukraść auto, ale ugrzęzł w błocie

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie kradzieży samochodu. Nietrzeźwy 59 latek wykorzystał fakt, że właściciel citroena pozostawił auto na posesji z włączonym silnikiem. Przejażdżka mężczyzny była dość krótka. Już po niespełna 5 metrach, auto ugrzęzło w błocie. 59 latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj przed 17, augustowscy policjanci otrzymali informację, że w jednej z miejscowości w gmine Bargłów Kościelny ujęto nietrzeźwego kierującego. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wszedł na posesję, gdzie stał zaparkowany citroen. Następnie wsiadł za kierownicę samochodu wykorzystując fakt, że w aucie włączony był silnik, a na podwórku nikogo nie było. Przejażdzka mężczyzny była dość krótka. Skończyła się już po przejechaniu niespełna 5 metrów. Citroen ugrzązł bowiem w błocie. Jak ustalili policjanci, 59 latek ruszył z posesji z zaciągniętym wcześniej hamulcem ręcznym. Dodatkowo był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 59 latka ujęli właściciel samochodu wraz z właścicielem posesji. Mężczyźni, w trakcie całego tego "zamieszania", byli w jednym z budynków gospodarczych. Podejrzany o usiłowanie kradzieży usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot