• 1
  • 2
poniedziałek, 09 listopad 2020 12:45

W Augustowie powstanie izolatorium

Napisała

Zapadła decyzja dotycząca powstania izolatorium w Augustowie. Ma ono odciążyć miejski szpital, który w całości przeznaczono na potrzeby walki z pandemią. Gdzie będzie się mieściło?

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski poinformował, że izolatorium w Augustowie powstanie w sanatorium. W budynku znajdzie miejsce co najmniej 100 pacjentów chorych na Covid-19. Nowy typ izolatorium będzie przeznaczony dla tych osób, które chorobę przechodzą łagodnie lub już z niej wychodzą.

Decyzja o powstaniu izolatorium w augustowskim sanatorium podyktowana jest faktem, iż miejski szpital potrzebuje odciążenia. Wybór sanatorium nie jest przypadkowy – budynek posiada bowiem własne zaplecze i kadrę medyczną, dlatego też umożliwi leczenie pacjentów, którzy nie wymagają poważnej opieki medycznej.

Kiedy planowane jest oddanie izolatorium do użytku? Na tę chwilę trwa omawianie szczegółów. Gdy przedstawiciele podlaskiego oddziału NFZ oraz właściciel obiektu zakończą rozmowy, izolatorium zostanie otwarte. Ma to nastąpić już wkrótce.

Gruby Benek
Taekwondo