• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 12 listopad 2020 14:00

Narodowe Święto Niepodległości w Augustowie [ZDJĘCIA]

Napisane przez RED
Mirosław Karolczuk Burmistrz Miasta Augustowa / Facebook Mirosław Karolczuk Burmistrz Miasta Augustowa / Facebook

Dnia 11 listopada w całej Polsce obchodzone było Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, wyglądało ono zupełnie inaczej niż dotychczas. Jak świętował Augustów?

11 listopada, w to najważniejsze dla każdego Polaka święto państwowe, chcielibyśmy z godnością i należytym szacunkiem oddać hołd tym, którzy walczyli za wolną Polskę. W tym roku nie było nam dane świętować tak, jak powinno się to robić, ale nie znaczy to, że w Augustowie zapomniano o Narodowym Święcie Niepodległości. Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk, wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Alicją Dobrowolską oraz Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Jolantą Roszkowską, po Mszy Św. w Bazylice Augustowskiej złożyli wieniec pod pomnikiem na Rynku Zygmunta Augusta oraz wiązanki i znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i pod tablicą pamięci na Domu Turka. Wcześniej znicze i wiązanki zostały również złożone w kilkunastu miejscach pamięci, znajdujących się w Augustowie.

„Dzisiaj, kiedy nie możemy świętować tak, jak byśmy tego chcieli i kiedy wszyscy zmagamy się z zagrożeniem epidemicznym i martwimy o zdrowie najbliższych, szczególnie pomyślmy o wszystkich tych, którzy kiedyś przelewali krew za wolną Polskę. Jako naród, okażmy naszym przodkom szacunek, po prostu okazując go sobie nawzajem” – napisał na swoim profilu na Facebooku burmistrz Mirosław Karolczuk.

Cześć i chwała Bohaterom!

Źródło: UM Augustów / Mirosław Karolczuk - Burmistrz Miasta Augustowa / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot