• 1
  • 2
poniedziałek, 16 listopad 2020 13:35

Sklepy otwarte w grudniu i przymusowe szczepienia na Covid-19?

Napisała

Jak podaje RMF FM, w rządowych kuluarach trwają dyskusje na temat otwarcia sklepów w grudniu. Czy rozmowy są prowadzone również jeśli chodzi o przymusowe szczepienia na Covid-19?

Podczas rozmowy jednego z reporterów RMF FM z Jarosławem Gowinem okazało się, że rząd rozważa otwarcie sklepów i przywrócenie handlu już w grudniu. Wszystko jednak zależy od tego, czy krzywa zakażeń się wypłaszczy.

Minister rozwoju, pracy i technologii zdradził również, że mawiana jest również decyzja o ewentualnym terminie otwarcia sklepów meblowych. W miniony weekend odbyły się ponoć konsultacje na ten temat. Jak twierdzi Jarosław Gowin, sklepy meblowe „są elementem systemu naczyń połączonych z przemysłem meblowym, który jest jedną z najważniejszych gałęzi polskiego eksportu”, dlatego też warto wspierać ten przemysł i otworzyć sklepy.

Kluczowym pytaniem, jakie zadaje sobie większość Polaków jest to, czy rząd wprowadzi przymusowe szczepienia na Covid-19. Jarosław Gowin stwierdził, że jeśli minister zdrowia uzna, że szczepienie na Covid-19 ma być przymusowe, to nie będzie się tej decyzji przeciwstawiał. Na tę chwilę nie ma jeszcze decyzji rządu w tej kwestii.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek