Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 listopad 2020 14:28

Augustów: nietrzeźwy kierowca staranował posesję

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Volkswagena, który spowodował kolizję. Okazało się, że 25-letni obywatel Ukrainy nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek przed 21, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na jednej z ulic w mieście. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierowca Volkswagena stracił na łuku jezdni panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę ochronną oraz ogrodzenie posesji. Okazało się, że 25-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto obywatel Ukrainy nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Augustów