• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 17 listopad 2020 11:30

Na szkoleniu online o pszczole augustowskiej

Napisane przez MS

Ponad 20 podlaskich pszczelarzy wzięło udział w szkoleniu online dotyczącym pszczoły augustowskiej. Niedzielne (15.11) warsztaty poprowadziła dr. hab. Małgorzata Bieńkowska profesor Instytutu Ogrodnictwa, kierownik Zakładu Pszczelnictwa w Puławach.

 

- Pszczoła augustowska to ewenement w Europie i jesteśmy zobowiązani chronić jej material genetyczny  - wyjaśnił Andrzej Pleszuk, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP. – Szkolenie zostało zorganizowane na prośbę  samych pszczelarzy, część z nich w naszym województwie je hoduje, ale brakuje im wiedzy jak z nią postępować. Dr Bieńskowska jest natomiast uznanym autorytetem w tej dziedzinie.

 Ponad dwugodzinne spotkanie w trybie online odbyło się z inicjatywy Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego (UMWP), a jego celem było usystematyzowanie i podniesienie wiedzy pszczelarzy nt. warunków hodowli pszczół augustowskich. W szkoleniu udział wzięli m.in. wicemarszałek  Stanisław Derehajło oraz Wojciech Tryzna, Prezes Podlaskiego Związku Pszczelarzy w Białymstoku.

 

Tekst: Małgorzata Sawicka
Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot