• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 17 listopad 2020 15:30

Kolejny samochód z nielegalnymi papierosami zatrzymany

Napisane przez KZ
POSG POSG

Papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 270 tys. zł ujawnili w skontrolowanym busie funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie.

Kilka dni temu patrol Straży Granicznej wykonując czynności służbowe w Augustowie na drodze krajowej nr 16 przystąpili do kontroli busa Renault Mastera. Kierowca oświadczył, że przewozi na paletach towar z Litwy. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, iż w samochodzie mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. W wyniku przeszukania busa ujawniono prawie 19,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 273 tys. zł. Papierosy znajdowały się w przedniej części przestrzeni ładunkowej pojazdu. 38 – letni kierowca, obywatel Polski przyznał się do znajdującej się w samochodzie kontrabandy.

Mężczyzna otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot