• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 19 listopad 2020 12:07

Z promilami i bez uprawnień

Napisane przez RED

Policjant z Posterunku Policji w Rajgrodzie zatrzymał do kontroli kierowcę hyundaia. Okazało się, że 54-latek był nietrzeźwy. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania, a jego pojazd aktualnych badań technicznych. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjant z Rajgrodu, wczoraj po 11, na jednej z dróg na terenie gminy zatrzymał do kontroli drogowej osobowego hyundaia. W trakcie rozmowy z kierowcą funkcjonariusz wyczuł od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 54-letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Teraz mieszkaniec powiatu augustowskiego za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: grajewo.policja.gov.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot