• 1
  • 2
  • 3
piątek, 20 listopad 2020 12:39

Izolatorium w Sanatorium Uzdrowiskowym w Augustowie otwarte

Napisała

Trzecie izolatorium na terenie Augustowa zostało oficjalnie oddane do użytku. Znajduje się ono w Sanatorium Uzdrowiskowym przy ulicy Zdrojowej.

Augustowskie izolatorium już działa, ale na razie stoi puste i czeka na pacjentów. Budynek jest w stanie pomieścić 220 osób.

Do izolatorium kierowane są osoby, które są chore na Covid-19, ale przechodzą chorobę w sposób łagodny i nie wymagają leczenia w szpitalu. Mogą tam trafiać również ci, którzy są podejrzani o zachorowanie lub osoby, którym lekarz zlecił izolację w domu, ale ze względu na możliwość zakażenia bliskich z grupy podwyższonego ryzyka (np. osoby starsze, z obniżoną odpornością), nie powinny w nim przebywać. Do izolatorium są kierowane także ci pacjenci, którzy mają zleconą domową izolację, ale z jeszcze innych przyczyn nie mogą poddać się jej w miejscu zamieszkania.

Koszty pobytu pacjenta w izolatorium pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

Uprawnienia do kierowania pacjentów do izolatorium ma lekarz pracujący w szpitalu lub lekarz świadczący usługi z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Taką moc ma również Państwowy Inspektor Sanitarny.

W Augustowie są już trzy izolatoria – w hotelu Karmel mieszczącym się przy ulicy Zarzecze oraz w Zespole Placówek Młodzieżowych przy Al. Wyszyńskiego. Te dwa obiekty łącznie posiadają 35 miejsc.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot