• 1
  • 2
  • 3
piątek, 20 listopad 2020 15:00

Naukobus i edukacja zdalna inaczej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Augustowie

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

Mimo pandemii, w dniu 17 listopada 2020 r. uczniowie z klas 1- 4 Szkoły Podstawowej nr 6 im. Armii Krajowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym  Nr 1 w Augustowie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach, poznając piękno nauki. Działo się to za sprawą zajęć on-line przygotowanych przez  Centrum Nauki Kopernik w ramach programu „Nauka dla Ciebie”, tzw. Naukobus.

Prowadzący podczas swoich pokazów wyjaśniali wszelkie wątpliwości oraz odpowiadali na pytania naszych uczniów. Uczniowie klas młodszych wykonując wraz z prowadzącymi proste doświadczenia, zajmowali się tematem powietrza, a uczniowie klasy czwartej tematem ciśnienia.

Jak twierdzą nauczyciele, uczniowie byli aktywni, chętnie wypowiadali się, wykonywali razem z prowadzącymi doświadczenia, rozmawiali z nimi on-line.  Stwierdzili, że zajęcia są super. W tym dziele podjęliśmy współpracę ze Szkołą Montessori w Augustowie, która „podzieliła się” z nami dostępem w konkretnym dniu. Dziękujemy.

Inną ciekawą formą nauki on-line jest innowacja z matematyki w klasie czwartej. Uczniowie tej klasy przystąpili do projektu Politechniki Warszawskiej "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy" https://power.mini.pw.edu.pl/#/ Celem projektu jest podnoszenie kompetencji matematycznych i informatycznych uczniów. Praca ucznia polega na logowaniu się do platformy projektu – zeszyt.online - i rozwiązywaniu zadań o różnym stopniu trudności. W pracy pomaga uczniom sztuczna inteligencja, która dobiera im zadania z odpowiedniego dla nich poziomu, co pozwala na indywidualizację pracy. Jest to bardzo dobre wsparcie, pomagające każdemu uczniowi rozwijać swoje kompetencje matematyczne. Dzieci z wielką chęcią rozwiązują zadania w zeszycie online, a nauczyciel monitoruje ich pracę i udziela do niej informacji zwrotnej.

Henryka Rzepecka, Małgorzata Wacłwik

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Fryzjer
KA-MIX
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
DrewSot