• 1
  • 2
  • 3
piątek, 20 listopad 2020 16:00

Konfederacja podlaska przeciwko obostrzeniom

Napisała

Przedstawiciele opozycyjnego ugrupowania Konfederacja od początku krytycznie odnosili się do polityki rządu, dotyczącej obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W zbyt drastyczny i wyolbrzymiony sposób, nieproporcjonalnie do realnego zagrożenia, rząd wprowadza restrykcje i ograniczenia – twierdzą Konfederaci.

Podlaski działacz wyżej wspomnianego ugrupowania, Adrian Stankiewicz, udzielił wywiadu naszej redakcji, oceniając działania wojewody podlaskiego odnośnie augustowskiego szpitala oraz działania rządu w zakresie obostrzeń pandemicznych.

„Nie jestem antycovidowcem, raczej  antyobostrzeniowcem, jeśli tak mogę powiedzieć” – zaczął swoją wypowiedź pan Stankiewicz.

„Byłem oficjalnym organizatorem zgromadzenia przeciwko przekształceniu szpitala w Augustowie w szpital jednoimienny. W proteście brali również udział mieszkańcy miasta, którzy zostali odcięci od możliwości leczenia w tym szpitalu. Moim zdaniem taka decyzja wojewody jest skandaliczna. Ludzie cierpiący na  choroby przewlekłe, inne niż koronawirus, muszą jeździć do Suwałk, Białegostoku, czy Ełku. Po zapadnięciu decyzji odnośnie naszego szpitala wystosowaliśmy pismo do wojewody Bogdana Paszkowskiego, na które nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Pismo skierowaliśmy również do ministerstwa zdrowia” – mówi pan Adrian.

„Oczywiście nie zaprzeczam, że koronawirus istnieje i jest groźny, ale podejmowane ograniczenia są nieadekwatne do sytuacji. Ludzie mają zamknąć się w domach, firmy bankrutują, pracownicy tracą zatrudnienie. To jakieś szaleństwo. Moim zdaniem to zagrywki polityczne” – twierdzi nasz rozmówca.

„Uruchamia się ogromny stadion na szpital tymczasowy, inwestuje się duże pieniądze, a on w żaden sposób nie spełnia swojej roli, jest niemal pusty. Ogromnym samolotem przywozi się maseczki, które okazują się bezużyteczne, bo nie mają atestów. Takimi działaniami, rząd chce pokazać, że coś robi, a to po prostu gra polityczna. Pod wielkim znakiem zapytania pozostają wyniki przeprowadzanych testów na Covid-19. Wiele z nich jest fałszywie pozytywnych i fałszywie negatywnych” – mówi Adrian  Stankiewicz.

Zapytaliśmy, jakie rozwiązania zaproponowałby działacz Konfederacji, skoro jest przeciwny obecnym działaniom rządu.

„Moim zdaniem powinno funkcjonować życie społeczne, z zachowaniem rozsądnych środków ostrożności. Powinny być izolowane jedynie osoby, które mają duży stopień zagrożenia zakażeniem, a więc m.in. osoby starsze, chorzy na cukrzycę, osoby otyłe” – wyraża swoją opinię pan Stankiewicz.

„Poza tym nie wolno zamykać całej gospodarki, a ewentualne obostrzenia ogłaszać w odpowiednim terminie, aby ludzie nie byli zaskakiwani, tak jak to było w przypadku zamknięcia cmentarzy, czy sklepów meblowych. Wielu mieszkańców naszego powiatu ma podobne zdanie jak ja, o czym świadczą przeprowadzane sondaże” – kończy rozmowę pan Adrian.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot