• 1
  • 2
  • 3
sobota, 21 listopad 2020 10:12

Dzień Pracownika Socjalnego

Napisane przez CR

W sobotę (21.11) przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To polskie święto państwowe wyraża uznanie dla pracy wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych.

 

 Święto jest obchodzone na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 r. Ten dzień jest szczególną okazją, aby wyróżnić ciężką pracę wszystkich pracowników opieki społecznej. Dnia 21 listopada Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dokonuje wręczenia nagród specjalnych za liczne, wybitne zasługi w działaniach w obszarze pracy socjalnej oraz pomocy społecznej.

Inne kraje na świecie również doceniają olbrzymią rolę opieki społecznej w życiu społecznym. Międzynarodowe Stowarzyszenie Pracowników Socjalnych od 1996 r. promowało ten dzień jako Dzień Pracy Socjalnej, który obchodzono w Europie w drugi w wtorek listopada. Od 2007 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników Socjalnych, IFSW obchodzony jest Światowy Dzień Pracy Socjalnej (WSWD).

Święto, choć państwowe nie jest dniem wolnym od pracy.

 

oprac. Cezary Rutkowski na podst.: pl.wikipedia.org
Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot