Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 23 listopad 2020 18:12

Odpowiedzą za zniszczenie skrzynki energetycznej

Napisane przez KM
Fot. KPP Augustów Fot. KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie skrzynki energetycznej. Pokrzywdzony oszacował straty na 2 tysiące złotych, 21 latek i 18 latek usłyszeli już zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, w miniony piątek, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie skrzynki energetycznej. Do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej na jednej z ulic w centrum miasta. Właściciel oszacował straty na 2 tysiące złotych. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Wówczas dwóch nieznanych mężczyzn idąc nad ranem chodnikiem zatrzymało się tuż przy skrzynce energetycznej. Jeden z nich zaczął w nią rzucać kostką brukową, a następnie razem zaczęli w nią kopać.

Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanych, którzy odpowiadali wizerunkowi sprawców zarejestrowanych na nagraniu z kamer. Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscu swojego zamieszkania. Usłyszeli już zarzuty. Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Źródło: KPP Augustów