• 1
  • 2
  • 3
środa, 25 listopad 2020 10:58

Podejrzany o uszkodzenie ciała zatrzymany po publikacji wizerunku

Napisane przez KM

Augustowscy policjanci ustalili dane mężczyzny poszukiwanego w związku z uszkodzeniem ciała. Dzięki publikacji wizerunku mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

W minioną środę, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego u uszkodzenie ciała. Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia tego roku przy ulicy Wrzosowej w Augustowie. Nieznany mężczyzna  zaatakował idącą kobietę, która była na spacerze z córką. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mężczyzna był agresywny i mógł być pijany, bądź pod wpływem narkotyków. Najpierw szedł za kobietą i wykrzykiwał wulgarne słowa. Potem do niej podszedł i popchnął ją na ulicę. W wyniku tego kobieta upadła i doznała złamania ręki. W tym momencie napastnik oddalił się w nieznanym kierunku. O całym zdarzeniu pokrzywdzona poinformowała policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze, wizerunek napastnika został zarejestrowany na monitoringu. Jednak był tak słabej jakości, że funkcjonariusze nie byli w stanie rozpoznać agresora. Pomimo tego policjanci w dalszym ciągu prowadzili działania zmierzające do ustalenia podejrzanego.

Na początku listopada, po publikacji wizerunku napastnika, do policjantów docierały sygnały, że może to być mieszkaniec gminy Płaska. W minioną środę, funkcjonariusze sprawdzając informacje świadków zatrzymali w miejscu zamieszkania 40 latka odpowiadającemu wizerunkowi mężczyzny z nagrania. Usłyszał on zarzut uszkodzenia ciała. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

KPP w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot