• 1
  • 2
  • 3
środa, 25 listopad 2020 18:58

Hurghada i Marsa Alam - popularne egipskie kurorty na wakacje last minute

Napisane przez RED

Jeśli marzy ci się jesienne last minute w Egipcie, to wybierz kurort nad Morzem Czerwonym. W Marsa Alam i Hurghadzie o tej porze roku jest ciepło, ale nie gorąco. Idealne warunki do odpoczynku, nurkowania i nie tylko.

Hurghada – miasto bez końca

Bez końca to może przesada, niemniej 40 kilometrów długości robi wrażenie. Na pewno nie da się pójść na spacer wzdłuż granic miasta. Można próbować, ale to karkołomne zadanie.

Hurghada jest stosunkowo młodym kurortem. O ile miasto samo w sobie ma ponad stuletnią tradycję, to jako ważny punkt na turystycznej mapie Egiptu funkcjonuje niecałe 40 lat. Mimo to zdołała zebrać całkiem sporo pozytywnych opinii, a jej popularność stale rośnie.

Do Hurghady kierują się zarówno ludzie młodzi, którzy chcą się pobawić i ponurkować przy rafie koralowej, jak i osoby nieco starsze, które zainteresowane są głównie zwiedzaniem. To doskonała baza wypadowa w czasie pobytu w Egipcie. Teraz w ofercie last minute ceny wycieczek do Hurghady zaczynają się już od 1499 zł/os.

Co można robić w Hurghadzie? Korzystać z hotelowych udogodnień (opcja dla bardzo leniwych), nurkować lub pływać z delfinami (dla odważnych), łowić ryby (dla cierpliwych) lub zwiedzać. Najbliżej jest do Dendery i Abydos, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się do Luksoru lub Kairu.

Hurghada leży na wybrzeżu, zaraz za nią rozciągają się góry i pustynia. Może nie brzmi to jako zachęta do długiego spacerowania, ale pojeździć po pustyni quadem lub samochodem z napędem na cztery koła można całkiem śmiało. Można też odwiedzić beduińską wioskę i spróbować utrzymać równowagę na wielbłądzie.

Hurghada nigdy nie zasypia. Życie nocne kwitnie tu na całego. A warto dodać, że noce w Egipcie są ciepłe, nawet jesienią.

Marsa Alam – cisza i spokój

Ponad 250 km na południe od Hurghady, także nad Morzem Czarnym leży kolejna perła Morza Czerwonego Marsa Alam. Jeśli Hurghadę nazwaliśmy stosunkowo młodym kurortem, to Marsa Alam trzeba nazwać turystycznym oseskiem. Jeszcze 20 lat temu była tu mała rybacka wioska. Dziś jak spod ziemi wyrastają kolejne hotele i ośrodki sportowe. I trzeba przyznać, że to bardzo zgrabna próba zagospodarowania południowej części wybrzeża Morza Czerwonego. Marsa Alam, położone na wybrzeżu, ale i na pustyni, jest odpowiedzią na potrzeby turystów, którzy chcą wypocząć w luksusowych warunkach, ale nie pociąga ich typowo wielkomiejskie życie.

egipt

Marsa Alam określa się kurortem dla rodzin i dla seniorów. Zarówno rodzice małych dzieci, jak i osoby starsze odpoczną w spokoju i w bardzo dobrych warunkach. Hotele (przynajmniej na razie, bo czas zapewne to zmieni) są położone w znacznej odległości od siebie. Jest kameralnie i przytulnie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wycieczki morskie, można spotkać delfiny lub żółwie.

A jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć Egipt bez turystów, powinien udać się do El Quseir. To zaledwie godzina jazdy samochodem, a świat zupełnie inny. To nieduże i raczej senne miasto, znacznie inne od tego, co oferują egipskie hotele.

Jeśli masz ochotę odwiedzić Marsa Alam, nie zwlekaj. Tylko teraz jesienne wakacje w tym regionie Egiptu możesz zaplanować już od 1649 zł/os.

Hurghada czy Marsa Alam?

To dwa skrajnie różne miasta, chociaż położone nad tym samym morzem. Każde oferuje inny pakiet rozrywek, a różnice są tak jaskrawe, że bez trudu można wybrać tę destynację, która bardziej odpowiada gustom i zainteresowaniom. 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot