Wydrukuj tę stronę
piątek, 27 listopad 2020 15:00

Znowu się zaczyna! Tej nocy bądź szczególnie ostrożny

Napisała

Nadchodząca noc w województwie podlaskim zapowiada się bardzo niekorzystnie. Aby uniknąć nieszczęścia, należy zachować szczególną ostrożność.

Wygląda na to, że zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia, informujące o możliwości wystąpienia oblodzenia na terenach województwa podlaskiego.

„Miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie oraz po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od -3°C do -1°C” – możemy przeczytać w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od dnia 28 listopada od godziny 1:00 do 28 listopada do godziny 9:00 dla powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego oraz Suwałk.

Natomiast od 28 listopada od godziny 4:00 do 28 listopada do godziny 9:00 dla powiatów: białostockiego, bielskiego, grajewskiego, hajnowskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, monieckiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego oraz dla Białegostoku i Łomży.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 75 procent.

Źródło: IMGW