W celu usprawnienia prac i jak najszybszego zakończenia okresu remontowego decydujemy się zazwyczaj na kredyt hipoteczny na remont. Rozwiązanie to jest polecane zwłaszcza wtedy, gdy chcemy rozłożyć spłatę kredytu na co najmniej kilkanaście lat. Dlatego biorąc kredyt warto porównać wiele ofert banków na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne aby wybrać ten najkorzystniejszy dla naszego portfela.
Kredyt hipoteczny na remont – remont domu i mieszkania
Czym jest kredyt hipoteczny? Jest to zobowiązanie celowe, które zaciągamy w celu budowy lub zakupienia domu bądź nabycia własnego mieszkania. Celowość oznacza, że wnioskując o udzielnie kredytu, dokładnie określamy to, na co przeznaczymy otrzymaną sumę pieniędzy. Może być to więc także kredyt hipoteczny na remont mieszkania. Jeśli wiemy dokładnie, że naszym celem jest przeprowadzenie remontu, kredyt ten będzie korzystniejszy od gotówkowego z racji znacznie niższego oprocentowania. Co więcej, możemy otrzymać większą sumę pieniędzy, która pozwoli nam na przeprowadzenie dużego remontu. Kredyt hipoteczny na remont domu będzie równie dobrym rozwiązaniem, które umożliwi nam dokonanie nawet gruntowych zmian w strukturze i wyglądzie naszego domostwa. Decydując się na kredyt hipoteczny, uwzględnić musimy jednak kilka ograniczeń, które obejmują ten typ produktu bankowego.
Kredyt hipoteczny na remont — zasady i warunki otrzymania kredytu
JeÅ›li chcemy wziąć kredyt hipoteczny na remont nieruchomoÅ›ci, musimy uwzglÄ™dnić wówczas, że warunkiem koniecznym do jego udzielenia jest posiadanie zdolnoÅ›ci kredytowej. Jest to absolutne minimum, które wymaga każdy bank. Co wiÄ™cej, remontowana nieruchomość nie może być obciążona żadnÄ… hipotekÄ…, a ponadto powinniÅ›my posiadać okreÅ›lonÄ… sumÄ™ pieniÄ™dzy, dziÄ™ki której otrzymamy kredyt hipoteczny na remont. WkÅ‚ad wÅ‚asny, bo o nim mowa, powinien wynosić minimum 20% caÅ‚kowitej kwoty inwestycji. Oznacza to, że kredyt hipoteczny bÄ™dzie mógÅ‚ pokrywać maksymalnie 80% wszystkich kosztów. W zwiÄ…zku z tym banki bÄ™dÄ… wymagać od nas również przedstawienia planu finansowego, który okreÅ›lać bÄ™dzie caÅ‚kowity koszt prac i materiałów budowlanych.Â
Warunki, które musimy spełnić, aby go otrzymać, w części pokrywają się z wymogami, które obecne zachodzą przy innych produktach bankowych. Istnieje jednak pewien zakres zasad, które są charakterystyczne dla kredytu hipotecznego. Poza wspomnianym wkładem własnym, widoczne jest jeszcze kryterium wieku. Choć minimum stanowi posiadanie pełnoletniości (czasem jest to 21 lat), w przypadku tego kredytu funkcjonuje również górna granica wiekowa zawarta w przedziale od 67 do 80 lat (dokładny limit nałożony jest zazwyczaj przez konkretną instytucję bankową). Co więcej, kredytobiorca musi przedstawić bankowi nie tylko zaświadczenie o posiadaniu pracy na czas nieokreślony, ale i przedstawić potwierdzone zaświadczenie o dochodach oraz informacje o innych zobowiązaniach kredytowych. Niezwykle ważne jest to, abyśmy posiadali odpowiednią historię kredytową. Brak regularnego spłacania rat kredytowych oznaczać może utrudnienia przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny na remont mieszkania. Jeśli jednak spełnimy wszystkie wymogi, które postawi przed nami bank, z łatwością uzyskamy taką pomoc finansową.
Kredyt hipoteczny na remont – kalkulator
W sieci dostępne są niezwykle użyteczne narzędzia, które umożliwiają znalezienie banku oferującego najkorzystniejszy kredyt hipoteczny na remont. Kalkulator kredytu hipotecznego, o którym mowa, to narzędzie powstałe dzięki analizie ofert wielu banków, którego to zadania podjęli się specjaliści z branży finansowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać pewność, że prezentowane informacje są sprawdzone. Narzędzie to umożliwia nam nie tylko znalezienie najkorzystniejszego kredytu, ale i porównanie warunków kredytowych w zależności od tego, jak dobierzemy poszczególne parametry. Wybrać musimy przede wszystkim kwotę kredytu, jaka nas interesuje, a także okres spłaty, na jaki chcemy uzyskać kredyt hipoteczny na remont. Oprocentowanie jest trzecim parametrem, który wpisujemy, choć pamiętać powinniśmy o tym, że oferta z wybraną przez nas opcją niekoniecznie będzie aktualnie dostępna.
Kredyt hipoteczny ma o wiele niższe oprocentowanie niż kredyt gotówkowy i możemy wziąć go na dłuższy czas (nawet 30-35 lat), co umożliwi nam korzystne rozłożenie kosztów. Jeśli zaś możemy sobie pozwolić na wyższe raty, powinniśmy rozważyć skrócenie czasu spłaty kredytu. Choć wzrośnie miesięczna rata, w efekcie uzyskamy zdecydowanie niższy całkowity koszt finansowania.