• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 30 listopad 2020 15:00

Las w kształcie krzyża w podlaskim nadleśnictwie

Napisane przez AM
pixabay.com pixabay.com

Jedno z podlaskich nadleśnictw pochwaliło się widocznymi już efektami odnowienia lasu. Był to dość nietypowy zabieg, ponieważ drzewa zasadzono w kształcie krzyża, a nasiona były wcześniej poświęcone przez papieża Franciszka. Jak dziś prezentuje się drzewostan?

Las w kształcie krzyża postanowiło stworzyć Nadleśnictwo Dojlidy. Działania były wykonywane z okazji 75-lecia istnienia Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, 300-lecia Świętej Wody oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez miasto Białystok. Dziś las jest już na tyle duży, że widać pierwsze efekty zasadzeń. Na dodatek jesień i przebarwiające się w tym czasie liście sprzyjają jeszcze lepszej prezentacji krzyża z drzew, którego podstawę stanowią sadzonki świerka, zaś kontury tworzą sadzonki brzozy. Las jest jeszcze bardziej oryginalny i cenny, ponieważ nasionka zostały poświęcone przez samego papieża Franciszka.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot