Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 30 listopad 2020 16:33

Szczepienie na Covid-19 obowiązkowe. Przewoźnicy zażądają certyfikatu szczepienia

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Jeśli ktoś obawiał się, że szczepienie na Covid-19 będzie obowiązkowe, teraz może mieć pewność, że w niektórych przypadkach brak certyfikatu szczepienia uniemożliwi podróżowanie. Przewoźnicy już wprowadzili bądź rozważają wprowadzenie tego typu rozwiązania dla pasażerów.

Szczepienie na Covid-19 obowiązkowe – inaczej nie polecisz

Jak się okazuje, już w 2021 roku, aby skorzystać z usług niektórych linii lotniczych będzie wymagane przedstawienie certyfikatu szczepienia na Covid-19. Na taki krok zdecydowała się już australijska linia Qantas, a coraz więcej przewoźników planuje pójść w jej ślady. Wymóg okazania certyfikatu szczepienia dla międzynarodowych podróżnych może być konieczny, gdy szczepionki na koronawirusa będą powszechnie dostępne. Możliwe więc, że wejdzie w życie już w przyszłym roku.

Podobny krok przy lotach międzynarodowych rozważa również linia Air Asia. Natomiast linia Air New Zealand czeka na ostateczną decyzję rządu, w jaki sposób zostanie przywrócony międzynarodowy ruch lotniczy.

Przewoźnicy zażądają certyfikatu szczepienia

Jak będzie wyglądał certyfikat szczepienia? Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) chce stworzyć tzw. cyfrowy paszport covidowy. Będzie to prawdopodobnie aplikacja, za pomocą której podróżujący będą mogli przedstawić zaświadczenie o byciu zdrowym oraz o zaszczepieniu na Covid-19.