• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 01 grudzień 2020 16:02

Po 7 latach posterunek Policji w Sztabinie znów działa

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Po ponad 7 latach przerwy, zgodnie z oczekiwaniami społeczności lokalnej, ponownie zaczął działać Posterunek Policji w Sztabinie. Placówka umożliwi stały kontakt obywateli z Policją, a dzięki jej odtworzeniu mieszkańcy miejscowości położonych na terenie gminy Sztabin i Bargłów Kościelny będą mieli dużo łatwiejszy dostęp i możliwość kontaktu z funkcjonariuszami.

Od dzisiaj funkcjonuje Posterunek Policji w Sztabinie. Dawna jednostka mieszcząca się przy ulicy Rybackiej, zakończyła swoją działalność w połowie 2013 roku. Później funkcjonował tam jeszcze przez dwa lata punkt przyjęć interesantów. Natomiast w 2015 roku budynek został przekazany zasobom Skarbu Państwa. Pełniący tam wówczas służbę policjanci przeniesieni zostali do Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Posterunek Policji w Sztabinie obecnie ma nową siedzibę przy ulicy Kościuszki. To jedno z tych miejsc, które rozpoczęło funkcjonowanie właśnie na prośby mieszkańców wyrażane między innymi w czasie społecznych debat.

W kwietniu 2019 roku rozpoczęła się budowa nowego posterunku, natomiast 27 listopada 2020 roku budynek został oddany do użytku. W Posterunku Policji w Sztabinie, podległym Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie, służbę pełni sześciu funkcjonariuszy. Inwestycja była możliwa dzięki środkom z „Programu Modernizacji Policji na lata 2016-2020”, a jej wartość budowlana wyniosła ponad 1 478 808 złotych. Działka pod budowę nowej jednostki Policji została przekazana przez Wójta Gminy Sztabin Jarosława Karp.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot