• 1
  • 2
  • 3
środa, 02 grudzień 2020 15:29

Obostrzenia na Sylwestra 2020/21. Czy będzie zakaz przemieszczania się? Gowin się wygadał

Napisała
pixabay.com pixabay.com

To, że tegoroczny Sylwester będzie odbiegał od tych, które do tej pory znaliśmy, nie ulega już wątpliwości. Wicepremier Jarosław Gowin zdradził, że przed końcem roku rząd może wprowadzić całkiem nowe restrykcje. Jakie obostrzenia na Sylwestra 2020/21 czekają więc Polaków? Czy zarządzony zostanie zakaz przemieszczania się?

Jakie restrykcje będą obowiązywać 31 grudnia?

Według słów Jarosława Gowina, nie będzie żadnych poluzowań, jeśli chodzi o obowiązujące dotychczas obostrzenia. Polacy powinni się raczej spodziewać całkiem nowych restrykcji, które rząd planuje wprowadzić jeszcze przed Nowym Rokiem. Rozważane są m.in. ograniczenia w przemieszczaniu się.

Obostrzenia na Sylwestra 2020/21 – ile osób na imprezie?

W związku z tym, że rząd obawia się wzrostu zachorowań na Covid-19 po świętach (wyjazdy, rodzinne spotkania), planuje wprowadzić nowe, bardziej restrykcyjne obostrzenia na Sylwestra 2020/21. Bardzo możliwe, że po świętach ogłoszony zostanie zakaz przemieszczania się. Podobno ma to być jednak tylko zalecenie, a nie twardy przepis. Co do ilości osób na imprezie sylwestrowej, to oczywiście powinno być to wydarzenie kameralne, w małej grupie osób, najbliższej rodziny.

Czy będzie zakaz wychodzenia z domu? Kiedy nowe obostrzenia?

Rząd prawdopodobnie wprowadzi nowe obostrzenia na Sylwestra 2020/21 dnia 28 grudnia. Pojawia się wiele teorii, jak będą one wyglądały, ale na tę chwilę nic nie jest w 100 procentach pewne. Wiele zabaw sylwestrowych jest jednak odwoływanych, ponieważ władze miast nie chcą narażać ludzi na niebezpieczeństwo zarażenia się Covid-19.

Jeśli zaś chodzi o zakaz wychodzenia z domu, to teoretycznie, bez ogłoszenia stanu wyjątkowego, rząd nie może wprowadzić takiego przepisu. Czy wprowadzi zatem zakaz przemieszczania się pomiędzy miastami? Też nie wiadomo. Wszelkie decyzje dopiero zapadną.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot