• 1
  • 2
  • 3
piątek, 04 grudzień 2020 15:30

Akcja szczepień już w drugiej połowie stycznia. Gdzie będzie można się zaszczepić? Ile będzie kosztowała szczepionka?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (4 grudnia) rząd ruszył z akcją przygotowania do szczepień na Covid-19, zaś 15 grudnia rozpocznie się kampania informacyjna, zacznie działać specjalna infolinia oraz strona internetowa, zawierająca wszelkie niezbędne informacje na temat szczepień i samej procedury szczepienia. Gdzie będzie można się zaszczepić? Ile będzie kosztowała szczepionka? Akcja szczepień już w drugiej połowie stycznia.

Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Dziś, w rozmowie z dziennikarzem RMF FM, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zdradził kilka szczegółów dotyczących planów rządu odnośnie szczepień na Covid-19. „Akcja szczepień już w drugiej połowie stycznia” – mówił Dworczyk. Taki a nie inny termin wynika z tego, iż na przełomie grudnia i stycznia szczepionki powinny uzyskać certyfikaty europejskie, w związku z czym powinny zostać dopuszczone do szczepień.

Michał Dworczyk poinformował również, że założenie jest takie, iż w każdej polskiej gminie ma powstać punkt, w którym będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Łącznie ma być około 8 tysięcy takich punktów.

Akcja szczepień już w drugiej połowie stycznia. Gdzie będzie można się zaszczepić?

Dziś w kancelarii premiera odbyła się konferencja, podczas której minister zdrowia poinformował o rozpoczęciu naboru zgłoszeń podmiotów, które chcą stworzyć punkty szczepień. Już połowie grudnia będzie wiadomo, gdzie będzie się można zaszczepić, zaś cała akcja szczepień już w drugiej połowie stycznia.

Ile będzie kosztowała szczepionka?

Wiele osób zadaje sobie kluczowe pytanie – ile będzie kosztowała szczepionka? Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapewnił, że szczepienia będą bezpłatne oraz nieobowiązkowe dla wszystkich.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot