• 1
  • 2
piątek, 04 grudzień 2020 17:30

Ulice Augustowa zachwycają świątecznym klimatem [ZDJĘCIA]

Napisane przez RED
UM Augustów / Facebook UM Augustów / Facebook

Znów nadszedł czas, kiedy to ulice Augustowa zmieniają się nie do poznania. Klimat, jaki tworzą świąteczne ozdoby, co roku zachwyca mieszkańców. Niektóre z iluminacji już można podziwiać. Zobacz zdjęcia!

W Augustowie panuje iście świąteczny klimat! I choć jest dopiero początek grudnia, mieszkańcy już mogą cieszyć swoje oczy prześlicznymi iluminacjami, które zagościły na ulicach miasta. Mieniące się światełkami kule, zwisające z latarni lampki, czy umieszczone na nich urocze śnieżynki to tylko początek świątecznego wystroju Augustowa. Będzie tego więcej, co oznacza, że będzie jeszcze piękniej!

Świąteczne iluminacje pojawią się na ulicach Wojska Polskiego, 3 Maja, Mostowej oraz na Rynku Zygmunta Augusta i w parku przy Starej Poczcie. Choinka jak zwykle będzie miała swoje zaszczytne miejsce na Rynku Zygmunta Augusta. Pojawi się tam również bombka. W mieście zagościć ma także kilka dodatkowych atrakcji.

Dobrą wiadomością jest również fakt, że miasto nie będzie musiało zapłacić starostwu za wywieszenie ozdób. O taką opłatę wnosił jakiś czas temu Powiatowy Zarząd Dróg, choć nigdy wcześniej nie miał tego rodzaju oczekiwań. Ratusz odwołał się jednak od tej decyzji i na szczęście została ona rozpatrzona pozytywnie. Powiat zgodził się, aby jeszcze w tym roku miasto nie ponosiło żadnych kosztów związanych z umieszczeniem ozdób świątecznych.

Źródło: UM Augustów

Gruby Benek
Taekwondo