• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 07 grudzień 2020 14:00

Pędząc na wzniesieniu wyprzedził... policję! [WIDEO]

Napisane przez AM
Policja Podlaska Policja Podlaska

Kierowca audi wyprzedzał dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia, zlekceważył również znak ostrzegawczy o łuku drogi. Nie wiedział jednak, że wyprzedza nieoznakowany radiowóz z podlaskiej grupy Speed. Okazało się, że za kierownicą audi siedział 50-letni obywatel Litwy, który został ukarany mandatami karnymi.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed stale patrolują najniebezpieczniejsze odcinki dróg krajowych przebiegających przez województwo podlaskie. Do takich tras należy droga pomiędzy Białymstokiem a Augustowem. 22 listopada, około 21.30, w rejonie miejscowości Rybniki, kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała niebezpieczne manewry kierowcy audi. Na nagraniu widać jak samochód osobowy wyprzedza na wzniesieniu i dojeżdża aż do jego wierzchołka. Na domiar złego kierujący zlekceważył znak ostrzegawczy o łuku drogi. Jednak to nie wszystkie wykroczenia kierowcy audi. Mężczyzna jechał 128 kilometrów na godzinę na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 kilometrów na godzinę. Jakie było zdziwienie obywatela Litwy, kiedy okazało się, że wyprzedzanym pojazdem jechali policjanci z podlaskiej grupy Speed. 50-letni kierowca został ukarany dwoma mandatami karnymi o łącznej wysokości 800 złotych.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!


Źródło: Policja Podlaska

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot