• 1
  • 2
wtorek, 08 grudzień 2020 13:00

Zaszczepisz się na Covid-19, będziesz mieć przywileje

Napisane przez AM
pixabay.com pixabay.com

Jak dowiedział się portal RMF FM, rząd planuje zachęty, aby jak najwięcej Polaków zaszczepiło się na Covid-19. Na jakie przywileje będzie można liczyć?

Szczepionka na Covid-19 ma być dobrowolna, ale rząd chciałby, aby jak najwięcej Polaków zdecydowało się na jej przyjęcie. Wszystko po to, aby w najbardziej skuteczny sposób walczyć z pandemią koronawirusa. Wielu ludzi już w tej chwili sygnalizuje, że nie zdecyduje się na szczepienie, dlatego rząd planuje wprowadzenie zachęt, aby jednak obywatele chcieli skorzystać ze specyfiku. Na co będzie mogła liczyć osoba zaszczepiona?

Ci, którzy zaszczepią się na Covid-19 będą mogli szybciej dostać się do lekarza (mieliby być traktowani tak, jakby zrobili test na koronawirusa i wyszedł on negatywnie), będą częściowo zwolnieni z kwarantanny, a także, prawdopodobnie, będą zwolnieni z noszenia maseczki.

Częściowe zwolnienie z kwarantanny miałoby polegać na tym, że jeśli osoba, z którą przebywamy pod jednym dachem (małżonek, dziecko czy rodzice) zakazi się koronawirusem, to mieszkające z nią zaszczepione osoby nie będą musiały przechodzić kwarantanny.

Czy ktoś, kto poddał się szczepieniu, nie będzie musiał nosić maseczki? W tym temacie wciąż trwają dyskusje, ponieważ rząd chciałby wprowadzenia takiej ulgi, z kolei resort zdrowia sprzeciwia się takiemu pomysłowi. 

Taekwondo
Gruby Benek