• 1
  • 2
  • 3
środa, 09 grudzień 2020 14:08

Akcja reanimacyjna na klatce schodowej. Mężczyzna stracił przytomność i przestał oddychać

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

W odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Policjanci z augustowskiej "patrolówki" uratowali 38-latka, który zasłabł na klatce schodowej w jednym z bloków. Funkcjonariusze reanimowali mieszkańca Augustowa, aż do momentu, kiedy mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Ostatecznie trafił on pod opiekę lekarzy.

W niedzielny wieczór, policjanci z augustowskiej „patrolówki” wracając z interwencji, nagle usłyszeli krzyki kobiety. Dźwięk dobiegał z klatki schodowej jednego z bloków w centrum miasta, w rejonie którego mundurowi zaparkowali radiowóz. Jak się okazało, na schodach leżał mężczyzna, który czuł ból w klatce piersiowej. Chwilę później 38-latek stracił przytomność i przestał oddychać. Policjanci natychmiast rozpoczęli resuscytację mężczyzny. Mundurowi prowadzili ją aż do momentu odzyskania przez niego funkcji życiowych. Następnie 38-latek został przekazany załodze karetki pogotowia.

Sierżant sztabowy Marcin Śleszyński i sierżant Rafał Truszkowski w sezonie letnim zazwyczaj pełnią służbę na policyjnych łodziach. Wielokrotnie ratowali życie tonącym. Jak widać i tym razem byli niezawodni.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot