• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 10 grudzień 2020 13:37

Przewoził papierosy w zabawkach. Przyłapali go augustowscy funkcjonariusze SG [WIDEO]

Napisane przez KZ
POSG POSG

10 tys. paczek nielegalnych papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie. Wartość ujawnionego towaru oszacowano na ponad 140 tys. zł.

8 grudnia 2020 r. funkcjonariusze Straży Granicznej na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter. Kierowcą pojazdu był 22-letni obywatel Polski. Mężczyzna deklarował przewóz części do klimatyzacji oraz zabawek. W trakcie szczegółowej kontroli w przestrzeni ładunkowej busa funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. W sumie pod przewożonym towarem kontrolujący zabezpieczyli 10 tys. paczek papierosów z białoruską akcyzą o łącznej szacunkowej wartości ponad 140 tys. zł.

Mężczyzna otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS. Jako dowód w sprawie zabezpieczono samochód, w którym przewożona była kontrabanda.


Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot