• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 10 grudzień 2020 15:40

Intensywnie sypnie śniegiem

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dla obszaru województwa podlaskiego wydano ostrzeżenie dotyczące możliwości wystąpienia intensywnych opadów śniegu. Taka sytuacja meteorologiczna ma potrwać dłuższy czas.

Od godzin porannych w regionie punktowo występują opady marznącego deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu, a także mżawki lub deszczu, powodujące gołoledź. Możliwe, że wieczorem dojdą do tego jeszcze intensywne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla powiatów: augustowskiego, grajewskiego, kolneńskiego, sejneńskiego, suwalskiego oraz dla Suwałk.

„W godzinach wieczornych przejściowo mogą pojawić się intensywniejsze opady śniegu, związane z frontem atmosferycznym i przesuwające się z południa na północ i północny zachód. Sytuacja nie zmieni się w najbliższym czasie, a wręcz może miejscami potrwać do dnia jutrzejszego” – możemy przeczytać w komunikacie IMGW.

Źródło: IMGW

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot