• 1
  • 2
  • 3
piątek, 11 grudzień 2020 14:12

Okradł pracodawcę, a łup zastawił w lombardzie

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie mienia. 37-latek przywłaszczył elektronarzędzia z budowy, na której pracował. Później zastawił je w lombardzie. Pokrzywdzony oszacował straty na 4300 złotych. Za przywłaszczenie powierzonej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W środę, do augustowskiej komendy Policji zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że jego elektronarzędzia budowlane zostały przywłaszczone przez jednego z pracowników. Pokrzywdzony oszacował wartość tych rzeczy na kwotę 4300 złotych. Dodał również, że wielokrotnie próbował odzyskać zakrętarkę, młot wyburzeniowy i piłę tarczowa od znajomego 37-latka, jednak bezskutecznie. Później okazało się, że pożyczone elektronarzędzia zostały zastawione w jednym z augustowskich lombardów za kwotę 830 złotych. Kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego w tej sprawie. Z lombardu odzyskali przywłaszczone przedmioty. 37-latek wczoraj usłyszał zarzut. Za przywłaszczenie powierzonej rzeczy grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot