• 1
  • 2
  • 3
piątek, 11 grudzień 2020 16:00

Niebezpieczne wyprzedzanie między Augustowem a Białymstokiem [WIDEO]

Napisane przez AM
Policja Podlaska / Facebook Policja Podlaska / Facebook

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli tira, którego kierowca jadąc krajową "ósemką" niebezpiecznie wyprzedzał kilka pojazdów. Do zdarzenia doszło w Skindzierzu położonym na trasie między Białymstokiem a Augustowem. Kierowca mercedesa został ukarany wysokim mandatem, a jego konto wzbogaciło się o 20 punktów karnych.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli tira, którego kierowca jadąc krajową "ósemką" niebezpiecznie wyprzedzał kilka pojazdów. Do zdarzenia doszło w niedzielę przed 13 na trasie między Białymstokiem a Augustowem. Kierowca mercedesa, przejeżdżając przez Skindzierz, zdecydował się na manewr wyprzedzania kilku pojazdów lekceważąc jednocześnie obowiązujące przepisy ruchu drogowego: niestosowanie się do znaku P4 - "podwójna linia ciągła", zakaz wyprzedzania na skrzyżowaniu oraz zakaz wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Za swój skrajnie niebezpieczny manewr, 61 letni mieszkaniec województwa mazowieckiego został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych, a jego konto wzbogaciło się o dwadzieścia punktów karnych.

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Jest to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. Dlatego policjanci szczególnie uważnie przyglądają się kierowcom, którzy wyprzedzają w nieprawidłowy sposób i powodują zagrożenie na drodze.


Źródło: Policja Podlaska

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot