Wydrukuj tę stronę
piątek, 11 grudzień 2020 17:00

Emerytury 2021. Ważne zmiany dla seniorów

Napisała

Rząd chce wprowadzić zmiany w świadczeniach dla seniorów. Emerytury 2021 to temat, który będzie poruszany na posiedzeniu w najbliższy wtorek (15 grudnia). Czego można się spodziewać? Jakie ważne zmiany dla seniorów zostaną wprowadzone?

Emerytury 2021 – co się zmieni?

Według „Super Expressu”, w najbliższy wtorek (15 grudnia) rząd planuje wprowadzić wyższy wskaźnik waloryzacji emerytur. Po zmianach będzie on wynosił 4,16 procent. To znakomita wieść dla seniorów, ponieważ w związku z nową decyzją rządu, otrzymają oni wyższe świadczenia.

Kolejną dobą wiadomością, która obejmie emerytury 2021 jest fakt, że gdy inflacja będzie jeszcze wyższa niż w chwili obecnej, wtedy waloryzacja również wzrośnie. Może ona dojść nawet do 4,20 procent. Oznacza to jeszcze więcej pieniędzy dla tych, którzy pobierają świadczenia z ZUS.

Emerytury podwyżki – o ile wzrosną emerytury?

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed zapewnił, że w przypadku wyższej inflacji najniższe emerytury mają wzrosnąć o 50 zł brutto waloryzacji kwotowej. O ile wzrosną emerytury? Przyjmując, że waloryzacja wyniesie 4,16 procent, emeryci dostaną na rękę około 42 zł (w przypadku najniższego świadczenia z ZUS).