• 1
  • 2
  • 3
piątek, 11 grudzień 2020 15:47

Nowa droga w Gminie Płaska

Napisane przez RED

Właśnie dobiega do końca długo oczekiwany przez mieszkańców remont drogi wojewódzkiej nr 672 w Gminie Płaska na odcinku Mikaszówka – Rudawka. Całość inwestycji kosztowała Samorząd Województwa Podlaskiego 2 mln 900 tys. złotych. Za tą kwotę udało się naprawić nawierzchnię o długości 5 kilometrów, która była już w bardzo złym stanie.

 

Paweł Wnukowski - Radny Województwa Podlaskiego, Przewodniczący Komisji Infrastruktury ocenia, że w tym roku inwestycje infrastrukturalne prowadzone przez samorząd województwa były imponujące, gdyż tylko na same remonty dróg Urząd Marszałkowski przeznaczył kwotę 51,7 mln złotych. Jak mówi - udało się naprawić bardzo wiele zniszczonych nawierzchni drogowych, poprawiając przy tym bezpieczeństwo i komfort przejazdów. Jako radni chcemy w nowym budżecie ten trend utrzymać. W następnym roku planujemy również przeznaczyć kwotę 40 milionów złotych na remonty dróg, nie rezygnując przy tym z realizacji innych zadań. Dzięki dobremu zarządzaniu naszym województwem na czele z panem Marszałkiem Arturem Kosickim, planujemy również w nowym budżecie stworzyć fundusz pomocy dla gmin i powiatów w wysokości 10 mln złotych, aby ożywić inwestycje w naszym regionie po panującej pandemii.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot