• 1
  • 2
wtorek, 15 grudzień 2020 14:19

ZUS zostawi świadczeniobiorców bez pieniędzy na święta?

Napisała
ZUS ZUS

Emeryci i renciści, którzy zwykle otrzymują swoje świadczenia 25-tego każdego miesiąca w grudniu odbiorą je nieco wcześniej. Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 21 grudnia. Natomiast wypłaty, które przekazywane są na konto trafią do banków 23 grudnia. Seniorzy mogą być zatem spokojni i pewni, że nie zostaną bez pieniędzy na święta.

- Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań i licznych wydatków. W związku z tym warto wiedzieć, którego dnia zapuka do drzwi listonosz, czy też przelew pojawi się na naszym koncie. ZUS zadbał o to by każdy emeryt i rencista nie został bez pieniędzy na święta – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Dobrą wiadomość mamy  także dla świadczeniobiorców, którzy otrzymują wypłatę 1 dnia miesiąca. Za styczeń 2021 roku pieniądze zostaną im przekazane jeszcze w tym roku. 28 grudnia trafią na pocztę, a 30 grudnia na rachunki bankowe.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w takich momentach zachęca, aby rozważyć możliwość bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Ten sposób wybrało 76 proc. seniorów w województwie podlaskim. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przelewem nie musimy czekać na wizytę listonosza.

Przy tej okazji wszystkim klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych życzymy zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Katarzyna Krupicka
Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek