• 1
  • 2
  • 3
środa, 16 grudzień 2020 15:00

Stworzyli i zaśpiewali kolędę dla mieszkańców Podlasia [WIDEO]

Napisane przez MN
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej / YouTube Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej / YouTube

By okres przedświąteczny oraz same święta Bożego Narodzenia uczynić mimo trudnych okoliczności pandemii radosnymi, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej przygotowało muzyczną niespodziankę. Wyśpiewali ją pracownicy muzeum wraz z zaproszonymi muzykami.

- Sytuacja pandemiczna zmusiła nas do tego, żeby zrobić coś innego niż zwykle. I zamiast wizyty u nas, postanowiliśmy sami wyjść do mieszkańców Podlasia – przybliża pomysł na kolędę i na świąteczne warsztaty Beata Matyskiel, wicedyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. - To nasz prezent świąteczny dla wszystkich, którym bliska jest kultura naszego regionu – mówiła.

Kolędę zaśpiewali pracownicy muzeum przy akompaniamencie zaproszonych muzyków. Wszyscy wystąpili ubrani w tradycyjne podlaskie stroje ludowe. Te same, w których wcześniej przedstawiciele naszego regionu byli ubrani podczas dożynek prezydenckich.

- Mam nadzieję, że nasza kolęda jest pierwszą z wielu, jakie w przyszłości stworzymy – mówi o pomyśle nagrania dyrektor Matyskiel. - Tworzymy dział folkloru i bardzo liczymy na wykorzystanie potencjału i pasji do wspólnego muzykowania naszych pracowników – podsumowała.

Słowa i tekst kolędy napisała Agnieszka Skarżyńska, na co dzień pracownik Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, a muzycznie nagranie wsparła m.in. kapela ludowa Kanka Franka z Suwałk, która zagrała na tradycyjnych instrumentach.


Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot