• 1
  • 2
piątek, 18 grudzień 2020 15:32

Zniszczyli dom strażnika leśnego [ZDJĘCIA]

Napisane przez JK
Nadleśnictwo Szczebra Nadleśnictwo Szczebra

Zżalem informujemy, iż w nocy z 9 na 10 grudnia 2020 r. dokonano zniszczenia prywatnego domu leśnika, Komendanta Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Szczebra w Puszczy Augustowskiej.

Zniszczenia dokonano rozpryskując farbę na frontową elewację domu, dach, rynny, kostkę brukową, kamienne schody, bramę i płot. Wartość zniszczonego mienia oszacowano na ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

Wszystko wskazuje na to, że było to przemyślane działanie podjęte z premedytacją, ponieważ do tego celu musiał być użyty specjalistyczny sprzęt do rozpylania farby pod dużym ciśnieniem. Farbę rozpryskano i poplamiono nią dom ustawiając urządzenie na drodze, czyli ok 20 m od posesji strażnika leśnego. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. Za informacje o sprawcach wandalizmu przewidziano wysoką nagrodę.

Niestety, nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, która dotyka tego strażnika leśnego w Nadleśnictwa Szczebra . W poprzednich latach dwukrotnie odkręcono mu koła w prywatnym samochodzie i dwukrotnie odkręcono wężyk od płynu hamulcowego. W jednym przypadku o mały włos nie doszło do tragedii.

Od czasu objęcia funkcji przez obecnego Komendanta Posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwie Szczebra, znacznie spadła ilość kradzieży drewna i drzewa, a wykrywalność tych przypadków jest na bardzo wysokim poziomie.

Źródło: Nadleśnictwo Szczebra

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.