Wydrukuj tę stronę
piątek, 18 grudzień 2020 17:44

Wyłudzali podatek VAT wystawiając puste faktury

Napisała
KAS KAS

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła spółkę, która wyłudzała podatek VAT - wykorzystywała tzw. puste faktury. Firma naraziła Skarb Państwa na stratę ponad 2,3 mln zł. Na poczet niezapłaconych podatków, zablokowano na rachunku nieuczciwej spółki blisko 1 mln zł.

Pracownicy oraz funkcjonariusze podlaskiej KAS skontrolowali firmę z branży usługowej. Spółka, we współpracy z innymi podmiotami, wprowadzała do obrotu gospodarczego fikcyjne faktury na usługi związane z wynajmem pracowników. W rzeczywistości usługi nie były świadczone przez firmy wymienione na fakturach. Puste faktury służyły wyłącznie do wygenerowania kosztów, obniżających należny podatek VAT.

Podczas przeszukania biura spółki oraz kilku lokalizacji w woj. podlaskim i mazowieckim, kontrolerzy z KAS zabezpieczyli dokumentację księgową, komputery oraz elektroniczne nośniki danych.

W związku z podejrzeniem wyłudzenia podatku VAT, ponad 2,3 mln zł oraz wykorzystania sektora finansowego do oszustw podatkowych, na rachunku firmy zablokowano blisko 1 mln zł.

Wobec kontrolowanej spółki zostało wszczęte śledztwo. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: KAS