• 1
  • 2
  • 3
sobota, 19 grudzień 2020 21:39

Tutaj mogliśmy się poznać bezpośrednio, wymienić doświadczeniami ...

Napisane przez RED

 

W czwartek (10.12.2020 r.) Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach zainicjowała cykl spotkań lokalnych przedsiębiorców z władzami samorządowymi. Pierwsze odbyło się w zamkniętych pomieszczeniach restauracji Okrąglak w Augustowie. To odpowiedź na kryzys wywołany pandemią COVID-19. Cel jest jeden: wsparcie regionalnego biznesu i usprawnienie komunikacji na linii Biznes – Samorząd.

 

- Nie mieliśmy żadnych informacji o zamknięciu granic z Litwą podczas wprowadzania obostrzeń covidowych, a 70 proc. naszych klientów to właśnie Litwini. W branży FMCG pozostawienie towaru bez zbytu, może oznaczać śmierć przedsiębiorstwa – mówił podczas spotkania Adrian Mucha z Food Outlet.

To jeden z właścicieli firm, który przyszedł na spotkanie organizowane przez Łukasza Owsiejko, Prezesa Zarządu ARR „ARES”S.A. w Suwałkach i Macieja Milanowskiego - Wiceprezesa tejże agencji.

Z racji obostrzeń sanitarnych na spotkaniu mogło być jedynie 5 osób. Oprócz Muchy pojawił się Krzysztof Chmielewski prowadzący sklep ogrodniczy i Anna Bienasz zajmująca się wytwarzaniem rękodzieł. Spotkanie poprowadził Maciej Milanowski, a z ramienia Urzędu Miasta pojawił się Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza.

- Niezwykle szkoda, że spotkać mogliśmy się wyłącznie z 3 przedstawicielami branży handlowej, bo odzew na naszą inicjatywę był olbrzymi. Zgłosiły się dziesiątki osób, chcących uczestniczyć we wspólnej dyskusji – tłumaczył Łukasz Owsiejko.

Mimo mroźnej pogody na zewnątrz, w środku debata była gorąca. Krzysztof Chmielewski przyznał, że gdyby w marcu w ogóle nie otworzył swoich sklepów, to.... zarobiłby więcej z Tarcz Antykryzysowych.

Adrian Mucha przyznał, że już wcześniej mocno wszedł w sprzedaż internetową i tego typu dywersyfikacja przychodów powoduje, że jest w stanie normalnie funkcjonować podczas pandemii.

Ale już Anna Bienasz swoich produktów w sieci nie sprzedaje. Otwarcie mówi, że konkurencja jest potężna, a przygotowanie ręcznie tworzonych pamiątek zajmuje dużo czasu – na rozwój w internecie może go już nie wystarczyć.

Z zainteresowaniem o możliwości wejścia do świata on-line przysłuchiwał się tej dyskusji Chmielewski. Stwierdził, że sam w nim nie jest, ale możliwości prezentowane przez Muchę są atrakcyjne.

Wszyscy skarżyli się, że otrzymanie pomocy, czy dostanie kredytu jest niesamowicie trudne, czasochłonne i obwarowane jest dużą dozą „papierologii”. Dopiero na spotkaniu dowiedzieli się, że Agencja Rozwoju Regionalnego „Ares” udziela niezwykle atrakcyjnych, długoterminowych pożyczek. Posiada także w swoim portfolio szereg produktów pomocowych dla sektora MŚP (Małych i Średnich Przedsiębiorstw).

 Przedstawiciele biznesu mogli bezpośrednio powiedzieć zastępcy burmistrza, jakie mają problemy lokalne i w jaki sposób samorząd może ich wesprzeć. To było dla mnie cenne spotkanie. Nie ukrywam, że byłem sceptycznie nastawiony do tego rodzaju inicjatyw. Dziś usłyszałem wiele cennych wskazówek oraz sugestię regularnego organizowania takich spotkań. Mam nadzieję na współpracę Agencji Ares z Miastem w tym zakresie.– relacjonuje Chodkiewicz. - Mam nadzieję na współpracę Agencji Ares z Miastem w tym zakresie..

O ciągłość spotkań zabiegali również sami przedsiębiorcy.

 - Tutaj mogliśmy się poznać bezpośrednio, wymienić doświadczeniami, może nawet pomóc sami sobie w świecie biznesu – mówił Chmielewski. - Mam nadzieję, że przynajmniej raz na kwartał będziemy mogli się razem widzieć.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot