• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 21 grudzień 2020 16:00

500 plus grudzień 2020. Trudności i apel minister. Czy będzie wypłata świadczeń przed świętami?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Czy w związku z cały czas trwającą pandemią pojawią się trudności związane z realizacją rządowego programu dla rodzin z dziećmi? Czy rodzice mogą liczyć na to, że wypłata świadczeń przed świętami dojdzie do skutku? Czy 500 plus grudzień 2020 jest zagrożone? Minister wystosowała apel do samorządów.

500 plus grudzień 2020 – apel pani minister

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg na antenie Programu 1 Polskiego Radia wyraziła obawę o świadczenia 500 plus. Zaapelowała do wojewodów i samorządów, aby pomimo wszelkich trudności związanych z pandemią, postarano się o to, żeby wypłata świadczeń przed świętami doszła do skutku.

„Pomimo trudności związanych z pandemią bardzo proszę byśmy dochowali tych terminów” – mówiła pani minister.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas wzmożonych wydatków, dlatego oczywistym jest, że każdy zastrzyk finansowy jest mile widziany. Szczególnie dla uboższych rodzin oraz tych posiadających większą gromadkę dzieci. Stąd też wiele pytań i wątpliwości dotyczących wypłaty świadczeń 500 plus grudzień 2020.

Czy będzie wypłata świadczeń przed świętami?

„Program Rodzina 500 plus jest sztandarowym świadczeniem, w ramach którego przeznaczyliśmy już ponad 130 miliardów złotych. To fundament i inwestycja w polską rodzinę. Dlatego apeluję do samorządowców, by wszystkie świadczenia były wypłacane jeszcze przed świętami” – powiedziała Marlena Maląg.

Czy wypłata 500 plus grudzień 2020 jest zagrożona? Czy apel pani minister o sprawną realizację świadczeń przyniesie pozytywny skutek? Czas pokaże.

Źródło: polskieradio24.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot