• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 22 grudzień 2020 17:00

Przemytnik papierosów złapany na gorącym uczynku

Napisane przez AM
POSG POSG

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Kuźnicy udaremnili przemyt 8750 paczek papierosów. Kontrabanda warta ponad 122 tys. zł ukryta była w podłodze naczepy tira kierowanego przez 39-letniego obywatela Białorusi.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS z drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy wytypowali do szczegółowej kontroli ciężarówkę kierowaną przez 39-letniego Białorusina. W trakcie rewizji tira poprzedzonej prześwietleniem rentgenowskim okazało się, że w podłodze z pozoru pustej naczepy ukrytych jest 8750 paczek białoruskich papierosów. Wartość rynkowa wykrytej kontrabandy to ponad 122 tys. zł.

Przeciwko kierowcy tira wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczono nielegalny towar oraz wykorzystaną do przemytu ciężarówkę wraz z naczepą. Białorusin odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot